Dębina we wnętrzach – gwarancja szlachetnej elegancji DELUXE_BRUSHED_Ivory_Oak - Podłoga Ivory Oak Par-ky Pełny rozmiar

Podłoga Ivory Oak Par-ky

Dębina we wnętrzach – gwarancja szlachetnej elegancji

Dąb, nazywany często królem drzew, od wieków ceniony jest za swoje liczne zalety techniczne oraz walory estetyczne. Jego wysoka wytrzymałość oraz szczególna ozdobność sprawia, że wykonuje się niego liczne elementy wyposażenia i wystroju wnętrza – od podłóg przez meble aż po dekoracje.

Dębina jest jednym z najtwardszych gatunków drzew liściastych, wyróżniającym się dodatkowo stabilnością wymiarową, długowiecznością oraz niepodatnością na ścieranie. Drewno dębu w naturalnym wykończeniu posiada piękny, miodowo-złoty kolor, który z czasem przybiera nieco ciemniejsze, szlachetne odcienie. Jednak obecnie dostępne szerokie możliwości wybarwiania desek umożliwiają dopasowanie koloru drewna do wymarzonej aranżacji. Dębina jest też bardzo ceniona za ciekawy, nierównomierny układ słojów różnej wielkości oraz oryginalną fakturę. Cechy te sprawiają, że drewno dębu bardzo często wykorzystywane jest do produkcji wysokiej klasy podłóg litych lub warstwowych. Klepki podłóg litych w całości wykonane są z drewna, natomiast w przypadku podłóg warstwowych naturalny materiał użyty jest tylko do pokrycia wierzchniej warstwy deski, co posiada niebagatelne znaczenie w zakresie optymalizacji zużycia tego surowca. Podłogi warstwowe Par-ky z wierzchnią warstwą dębowego drewna nie ustępują jednak parkietom ani pod względem technicznym ani estetycznym. Pokryte są one bowiem ośmioma warstwami ultrawytrzymałego lakieru, który czyni je bardziej odpornymi na uderzenia lub uszkodzenia mechaniczne niż podłogi lite.

Dębowe podłogi Par-ky stanowią szlachetne i eleganckie wykończenie aranżacji, będąc samymi w sobie klasyczną ozdobą wnętrza. Jako naturalny materiał, są bardzo przyjemne w dotyku, wnoszą także do pomieszczenia nutkę ciepła i przytulności. Drewniane podłogi przy swojej wyjątkowości są także uniwersalne i pasują do wielu aranżacyjnych rozwiązań. Doskonale podkreślą szlachetną elegancję wnętrz klasycznych, przytulny charakter pomieszczeń w stylu rustykalnym, ale także będą oryginalnym elementem wnętrza nowoczesnego, w którym dębina zestawiona z materiałami takimi jak szkło czy metal zyskuje zupełnie nowe, intrygujące oblicze.

Drewno dębowe jako wszechstronny i wielofunkcyjny materiał znajduje też szerokie zastosowanie w produkcji mebli, które charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, są też w stanie utrzymać bardzo duży ciężar. Do wnętrz aranżowanych w drewnie dębowym pasują materiały o neutralnych barwach i kolorach ziemi: złamane biele, beże, brązy oraz szarości. Dobrym uzupełnieniem takiej aranżacji są dekoracje nawiązujące do natury i wykonane z muszli, korka, rattanu czy wikliny. Chcąc przełamać delikatność barwową takiej aranżacji można wprowadzić kilka zdecydowanych akcentów kolorystycznych w postaci na przykład bordowego pasa na ścianie, karminowych poduszek lub świeżych kwiatów w wazonie.

DELUXE_BRUSHED_Desert_Oak